Frenk Üzümü Mucizesi İle Tanışın

Frenk Üzümü Mucizesi İle Tanışın

Bitkiler mucizevi faydalarını öğrendikçe bizi kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Sağlıklı beslenme kadar cilt bakımında da kullanılan bitkiler arasında özellikle son dönemde en çok meyve asitlerinin faydalarını konuşuyoruz. Kimyasal bazlı cilt bakım ürünleri yerine bitki yağları ve özlerden formülize edilmiş ürünler tercih ediyorsanız siz de yeni yeni faydaları keşfedilen meyve asitlerini yakından takip ediyorsunuzdur. Bu asitler üstün faydalarının yanı sıra cilde kolaylıkla nüfuz edebiliyor. Böylece onarıcı etkilerini hızla göstermeye başlıyor. 

Hatırlarsanız önceki yıllarda Likopen zengini domates ile tanışmıştık. Sonra narın cilt sağlığı üzerindeki harika etkilerini öğrendik. Hatta antioksidan olgusunu belki de ilk onunla tanıdık.  Önümüzdeki dönemin star içeriği ne diye merak ediyorsanız sizi Frenk Üzümü ile tanıştıralım! 

Çünkü Frenk üzümü birçok bakımdan benzerleri arasında sıyrılan üstün özelliklere sahip bir meyve. Neden mi? Mesela antioksidan meyveler ailesinde rengi en koyular en zengin içeriğe sahip olanlar olarak bilinir. Bu doğrudur ve buradan yola çıkarak yaban mersini listenin başını çeker. Ama Frenk üzümünde yaban mersinin iki katı civarında antioksidan barınıyor. Şimdi antioksidanların neye yaradığını biraz hatırlayalım. Antioksidanlar, yaşamın en küçük biriminin, hücrelerin sağlığı için çalışıyorlar. Vücutta gezinen zararlı serbest radikalleri yok ederek hücrelerin okside olmasını yani bozulmasını engelliyorlar. Genç kalan hücreler; genç, parlak, gergin, çizgisiz bir cildin temeli demek.

Bir başka önemli nokta da Frenk üzümünün C Vitamini bakımından çok zengin olması. C Vitaminini çocukluğumuzdan itibaren anti-viral yönü ile biliriz. Eğer soğuk algınlığı ya da grip gibi bir hastalık söz konusuysa bir bardak portakal suyundan daha iyisi yoktur. İşte C Vitamini ile aklımızda bütünleşen portakaldan tam 4 kat daha fazla C Vitamini içeriyor Frenk Üzümü. Peki bunun cildimize ne faydası var derseniz C Vitamini cildin yapı taşlarından proteininin metabolize edilmesini sağlıyor ayrıca kolajen oluşumunu da. Kolajenin cildin gençlik iksiri olduğunu ta 80’li yıllarda öğrenmiştik… 

Frenk üzümünün içinde bir de ona bu koyu rengi veren antosiyanin isimli pigmentler var. Bu pigmentler de antioksidanlar gibi çalışıyor. Bir taraftan da anti-enflamatuar etkisiyle biliniyor. Enflamasyon cilt için en riskli oluşumlardan biri. Kızarıklık, şişme, yanma, kaşıntılara neden oluyor. Bu oluşumlar ciltte buruşmaya neden oluyor ve kalıcı hasarlar veriyorlar. 

Frenk üzümünü anlatmaya içindeki GLA isimli Omega 6 yağ asidi ile devam edelim. Bu yağ asidi özellikle kas ve eklem ağrılarında, kasılmalarda kurtarıcı gibi yetişiyor. Ayrıca egzamanın iyileşmesinde de rol oynuyor. 

Frenk üzümü tüm bunların yanı sıra A, B-1, B-5, B-6 ve E vitaminleri de içeriyor. 

SOS Balm’ın Star İçeriği Frenk Üzümü! 

Roius Naturals Sos Balm içinde yoğun miktarda Frenk üzümü bulunuyor. Böylece SOS Balm hem cildin kolajen üretimini arttırarak genç kalmasına yardımcı oluyor. Hem gün boyu çevre kirliliği gibi dış etkenlerin ya da birçok kozmetik ürünün içerisinde bulunan paraben, parfüm, renklendirici gibi zararlı kimyasalların neden olduğu iritasyon ve enflamasyonu gidermeye faydalı (bazen bir ürün kullanırsınız cildiniz anında kabarır ya) hem de herhangi bir yaralanma, yanık, egzama gibi sorunların tedavisi için hücreleri güçlendirerek destekliyor. Ayrıca çarpma, burkulma, eklem - kas ağrısı gibi sorunlara da içindeki GLA ile iyi geliyor. 

Eğer birçok farklı ürün yerine rafınızda, seyahat çantanızda, güzellik (yoğun gece bakım kremi olarak) ya da ecza dolabınızda tek bir ürün bulunsun isterseniz tüm aileniz için Roius Naturals SOS Balm kullanabilirsiniz.