ÜCRETSİZ KARGO!
0 Sepetim
Sepete eklendi
  Sepetinizde 1 ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Alışverişi Tamamla Alışverişe Devam Et

  Sağlıklı Blog

  Hero Daily Face Moisturizer

  Hero Daily Face Moisturizer

  Roius Naturals, Leke Karşıtı Gençlik İksiri “Hero Daily Face Moisturizer” ile karşınızda! 

  Her cildin ihtiyaçları şüphesiz kendine hastır ama çözüm yolları çoğu zaman aynı yerlerden geçer. Akne sorununuz mu var, kuruluktan mı şikayetçisiniz, bir anda cildiniz aşırı mı yağlanıyor, yoksa o kırışıklıklar mı gözünüze batıyor? Peki o lekelerin artık umutsuz vaka olduğunu mu düşünüyorsunuz? 

  Tüm bu düşüncelerinizi sonlandıracak “Günlük Kahraman”ınız Roius Naturals Hero Daily Face Moisturizer artık her gün yanınızda. 

  Hero Daily, günlük olarak kullanabileceğiniz, su bazlı olmasıyla tüm cilt tipleri ile kolayca uyum sağlayan, iyi ki bu ürün ile tanışmışım diyeceğiniz bir nemlendirici.

  Hero Daily nemlendiricinin içindeki bitkisel antioksidan özler ciltte akne, lekelenme, kırışma gibi birçok probleme neden olan serbest radikallerle savaşır ve cildi aydınlatır. Hyalüronik asitin bitkisel versiyonu olarak geçen nem bombası Salicornia özünün yanı sıra Aloe Vera ve cildin nem tutmasına yardımcı olan pancar ekstraktı ile derinlemesine nemlendirir ve lifting etkisi sağlar. 

  Hero Daily Face Moisturizer’ın star içeriği C Vitamini ise faydası laboratuvar testler ile kanıtlanmış neredeyse her cildin ihtiyaç duyduğu bir aktif içeriktir. C Vitamini cildi aydınlatıyor, lekelerin görünümünü azaltıyor, leke oluşumunu engelliyor ve cildin gençliğinden sorumlu olan Kolajen/Elasten yapısını güçlendirerek cildin sarkmasını ve kırışıklıkları önlüyor. 

  Hero Daily cildi derinlemesine nemlendirir, serbest radikallerin akne ve diğer cilt sorunlarına neden olan etkilerinden korur, kırışma ve sarkmanın önüne geçer, lekelerle savaşır. 

  Hero Daily sizin de cilt bakımı rutininizin vazgeçilmez bir parçası olacak! Satın almak için lütfen tıklayınız!

  SOS Balm

  SOS Balm

  Nasıl ki filmlerde zor anlarda süper kahramanlardan yardım bekliyorlar, Roius Naturals’ın “Süper Natürel” formüllerinden S.O.S Balm da ciltte bir anda ortaya çıkıveren birçok soruna çare oluyor.

  Roius Naturals S.O.S Balm ürününün içeriğindeki tüm bitki ve meyve yağları soğuk pres yöntemi ile elde edilmiştir. Zengin asit yapısı ve güçlü vitaminleri ile cilde yoğun bakım sağlar. İçeriğindeki Hindistan cevizi, ayçiçeği, Shea butter, arnika, frenk üzümü, tamanu, bal mumu, kafur, çay ağacı, nar çekirdeği, nane, sedir ağacı ve limon kabuğu yağı gibi zengin özlerle küçük yara, yanık, iritasyon, pişik, sivilce, kuruluk ve morlukların tedavisini destekler. Kaşıntıları yatıştırmaya, ağrı ve acıyı almaya, yara ve yanıkların üzerinde koruyucu ve besleyici bir tabaka oluşturarak, enflamasyon, bakteri, mikrop ve mantar oluşumundan korumaya yardımcıdır. Hücre yapısını ve cilt dokusunu güçlendirerek iyileşmeyi hızlandırır. Dudak, el, topuk, dirsek ve diz gibi vücutta aşırı kuruyan bölgeleri yoğun nemlendirir ve yumuşatır. Çok amaçlı kullanımı ile Roius Naturals S.O.S Balm, tüm ailenizin her zaman yanında olacak süper bir dosttur! Satın almak için lütfen tıklayınız!

  Roius Naturals SOS Balm Sağlığınıza Zararlı Kimyasallar İçermez:

  Kimyasal Koruyucular, Paraben, Propylene Glycol, Silikon, Petrol türevleri, Sentetik boya, Alkol, Fitalat, Sentetik parfüm, GDO, Parafin, Likit Parafin, Nano Partiküller İÇERMEZ.

  Hero Eyes Vital Eye Cream

  Hero Eyes Vital Eye Cream

  Roius Naturals Hero Serisi Hero Eyes Vital Eye Cream ile genişliyor!  

  Cilt bakımının önemli bir parçası olan göz çevresi için hazırlanan bu ince losyon yapıdaki krem, göz çevresi ile ilgili 3 temel sorunu (mor halkalar, şişlikler ve kırışıklıklar) hedef alır. Yumuşacık, kolay nüfuz eden su bazlı serum/krem arası formu ile ağırlık hissine neden olmadan göz çevresine hızla etki eder, zaman kaybetmeden çalışmaya başlar ve hızlıca sonuç verir. 

  Hero Eyes Vital Eye Cream Göz Çevresindeki Halkaların Giderilmesine Yardımcı Olur! 

  Göz çevresindeki kırmızıdan kahverengi ve mora farklı renklerde olan halkaların en önemli nedenleri; bu bölgede cilt yapısının incelmesine bağlı damarların daha fazla görünmesi, kuruluk, uykusuzluk, hatalı beslenme ve ekran gibi nedenlerle damarların şişerek daha görünür hale gelmesi ve gözü ovuşturmak, makyaj vb. nedenlerle alınan darbelerin yanı sıra güneşin sebep olduğu hiperpigmentasyondur. Hero Eyes Vital Eye Cream’in içindeki özel geliştirilmiş patentli aktif içerik AGH (Alpha Glucosyl Hesperidin) damar yapısını güçlendirir, kan dolaşımını hızlandırır, morarmayı geçirir. Yoğun C Vitamini ve antioksidan özlerle güneş ve darbelerin neden olduğu lekelerle savaşır. 

  Şişliklere Veda Edin!

  Göz çevrenizde bünyesel ve birçok dış faktörden dolayı ödem oluşumu ve şişlikler meydana gelebilir. Hero Eyes; içeriğindeki yoğun nem veren Salicornia ve Aloe Vera, ödemi alan AGH, enflamasyonu engelleyen Frenk üzümü, lavanta, papatya gibi özlerle şişliklerin giderilmesine yardımcı olur. 

  Yaşlanmayı Erteleyin!

  Göz çevresini en yaşlı gösteren nedenlerden biri de kaz ayağı tabir edilen çizgiler ve sarkmalardır. Bunların nedeni erken yaşlanmaya neden olan kolajen ve elastikiyet kaybıdır. İçeriğindeki C Vitamini kolajen yapıyı güçlendirirken doğal lifting etkisi yaparak istemsiz mimikler ile kas hareketlerini azaltan Stevia Rebaudiana aktif içeriği ise kırışık oluşumunun önüne geçmenize yardımcı olur. 

  Roius Naturals Hero Eyes Vital Eye Cream göz çevresi bakımı için hep aradığınız o çok marifetli ürün! 

  Satın almak için lütfen tıklayınız.

  Yaş Gruplarına Göre Ürünün Faydasını Ne Kadar Zamanda Görebiliriz?

  Yaş Gruplarına Göre Ürünün Faydasını Ne Kadar Zamanda Görebiliriz?

  Cilt bakım ürünlerini kullanırken aklımızdaki en önemli sorulardan biri bu: Faydasını ne zaman görmeye başlarım?  

  Öncelikle anında mucize yaratan ürünlere çok da itimat etmediğinizi tahmin ediyoruz. Birkaç tane anında etki gösteren (mesela Hyalüronik asit, çay ağacı yağı, salisilik asit gibi) dışında içeriklerin etki göstermesi zaman alır. Bu da cildimizin farklı gençlikteki hücrelerden oluşan katmanlara sahip olmasından ve hücre döngüsünün yaş ile beraber yavaşlamasından ileri gelir. Mesela bir bebeğin “bebek gibi” bir cilde sahip olmasının nedeni hücre döngüsünün 10-14 gün aralığında olmasıdır. (bu nedenle peelingi öneriyoruz ki hücre döngüsü hızlansın).  

  Ürünler hakkında karara varmadan önce yaş grubunuza göre en az bir hücre döngüsünün tamamlanmasını beklemenizi öneririz. Anında beliren sivilceler de o ürünün aslında işe yaramadığını ya da size uygun olmadığını değil tam tersi yaradığını gösterebilir (altta kaynayan bir enflamasyonu daha hızlı atmanızı sağlamış olabilir bknz: purging). Bir ürünün cildinizi irite ettiğini ya da iyi gelmediğini gösteren en hızlı etki kızarıklık ve kaşıntılardır. Böyle durumlarda bile içeriğe göre karar vermek gerekir. Mesela Retinol ilk başta kızarıklık yapabilir ama iyi etkileri nedeni ile biraz daha sabretmeye değerdir.  

  Bebekler& çocuklar: 10-14 gün

  Ergenlik: 14-28 gün

  20’ler: 24-30 gün

  30’lar: 28-35 gün

  40’lar: 30-42 gün

  50 ve üzeri: 45-84 gün 

  Bu döngüyü hızlandırmak ve hücre gençliğini korumak için bol nemlendirme, C vitamini, Retinol, güçlü antioksidanlar ve AHA asitleri ya da enzim peeling öneririz. 

  Neden Cilt Bakımınıza C Vitamini Eklemelisiniz?

  Neden Cilt Bakımınıza C Vitamini Eklemelisiniz?

  Roius Naturals’ın Instagram’ını yakından takip ediyorsanız C Vitaminine olan düşkünlüğümüzü az çok biliyorsunuzdur. Neden mi bu kadar çok seviyoruz? Çünkü C Vitamini cildiniz için en değerli aktif içeriklerden biri. Aktif içerik derken ne demek istiyoruz? Yani bir ürünün içinde bulunan ve spesifik bir probleme (akne, leke, gözenek genişliği vs.) çözüm olan, etkisini laboratuvar testlerde kanıtlamış içerikler). Bunlar arasında A Vitamini (retinol ailesi), C Vitamini (l-askorbik asit ailesi), E Vitamini (tokoferol grubu), antioksidanlar, benzoyl peroxide, çinko, seramid, niasinamid, AHA ve BHA grupları en öne çıkanlar.  

  C Vitamini ise onların arasında dediğimiz gibi en sevdiğimiz çünkü tam da en çok duyduğumuz sorunlara çözüm sunuyor. Yani kırışık karşıtı, antioksidan, leke giderici, aydınlatıcı, donukluk giderici ve sıkılaştırıcı.  

  C Vitamininin Türleri ve En İyi C Vitamini Askorbil Glikosit.  

  Tabii C Vitamininin de çeşitleri var. Yukarı da yazdığımız gibi onlar bir aile (We are family, I got all my sisters with me)! Bunlardan en çok bilineni ve saf C Vitamini olarak tanımlayabileceğimiz türünün adı L-askorbik asit. Bir diğeri ve bizim en çok tercih ettiğimiz hatta danışanlara önerdiğimiz aile üyesi ise Askorbil Glikosit. Askorbil Glikosit cilde nüfuz ettiği zaman Alfa-glikozidaz isimli bir enzim bu C vitamini türevini L-askorbik asite çeviriyor. Yani hem saf C Vitaminin tüm faydalarını alıyorsunuz hem de saf C Vitaminine göre irite etme (kızarma, kaşındırma) riski çok daha az. Aynı zamanda ürün içinde çok daha az bir yüzde kullanarak saf C Vitamini etkisi yakalayabiliyorsunuz. Son olarak L-askorbik asit kullanılan ürünlerde, uzun süre rafta kaldığında ya da hava ve ışık ile sık temas ettiğinde hızla okside olabilme riski var. Yani L-askorbik asitli bir ürünü Askorbil Glikosit’li bir ürüne göre daha kısa zamanda tüketmeniz gerekiyor.  

   C Vitaminin daha az bilinen ve kullanılan bir türü ile Sodyum Askorbil Fosfat. Bu çeşidi de L-askorbik asite göre daha yumuşak ve stabil olsa da onun da çözülebildiği pH derecesi 7 ve üzeri. Yani oldukça alkali. Cildi bu kadar alkali bir seviyeye getirmek onu kötü bakterilere karşı çok daha savunmasız bırakabilir. Özellikle cilt kuru yapıda ise.  

  C Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir? 

  C Vitamini, yoğun antioksidan özelliği ile cilde hücre düzeyinde zarar veren ve hızlı yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri yok eder. 

  C Vitamini, ciltte fazla melanin (koyu renk pigmentler) oluşumunu engelleyerek hem var olan lekelerin rengini açar, akne sonrası oluşan lekelerle savaşır hem de yenilerinin oluşmasının önüne geçer. 

  C Vitamini, cildin gençliğinden sorumlu yapı taşı olan kolajen isimli proteinin korunmasına ve iyi çalışmasına yardımcı olur. Bildiğiniz üzere kolajen eksikliği ciltte kırışık ve sarkma olmasının ana nedeni ve cilt 25 yaşından sonra kolajen üretimini durduruyor. Daha da kötüsü ciltteki kolajen miktarı her sene %1 oranında düşmeye başlıyor. Bunu hızlandıran dış faktörler (kötü beslenme, hava kirliliği, stres ve en önemlisi güneş) ise %1’e ek olarak geliyor. Kolajen yapısını korumak için dışarıdan alınan kolajen desteği ciltte çok az miktarda kalabiliyor. Bu nedenle yapılabilecek en iyi şey (şu an elimizde var olan verilere göre) C vitamini desteği ile kolajen seviyesini korumak.  

  İşte tüm bu nedenler sizi de mutlaka cilt bakımında C vitamini kullanmaya yönlendirmeli!