ÜCRETSİZ KARGO!
0 Sepetim
Sepete eklendi
  Sepetinizde 1 ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Alışverişi Tamamla Alışverişe Devam Et

  Sağlıklı Blog

  Roius Naturals Bioteknolojik Adımlarla Büyümeye Devam Ediyor

  Roius Naturals Bioteknolojik Adımlarla Büyümeye Devam Ediyor

  Bir süredir Roius Naturals markasının büyürken neye doğru evrildiğine bakıyoruz.

  Biz Niş Kozmetik olarak aslında 11 senelik bir firmayız ve yola organik, sağlıklı kozmetik ürünleri Türkiye’ye ithal ederek çıktık.

  Zamanla edindiğimiz deneyim, katıldığımız eğitim ve fuarlar, işbirliği yaptığımız marka ve laboratuvarlar derken kendi markamızı yaratmak için yola çıktık.

  Bir başka popüler markaya olan ortaklığımızın yanında Roius Naturals doğdu. Bu markada her şeyden önce dürüstlük ve sürdürülebilir olmak bizim için önde oldu.

  Organik ve bitkisel olma derdi zamanla geriye düştü. Çünkü istiyoruz ki; ürünlerimiz gerçekten işe yarasın. Sizi A noktasından B’deki çözüme taşısın. Ve çünkü sadece organik olmak dünya adına, eşitlik adına çok da sürdürülebilir bir şey değil.

  Sadece içinde ne olmadığını söyleyerek, toksik kimyasallar yok diyerek, korku satarak, anektodal (ağızdan, deneye dayanmayan) bitkisel faydalardan bahseden marka ve ürünlerden olmamak adına çalıştık. Çünkü bizce siz bunu hak ediyorsunuz.

  Bize daha doğru geleni yapmak adına ürünlerimizde, bitkilerden laboratuvarda üretilmiş ve ciltte deneyle kanıtlanmış faydaları bulunan aktif maddeleri daha fazla kullanmaya başladık.

  Formüllerimizde kullandığımız bitkilerin hepsi organik sertifikalı ama global cilt bakım endüstrisi artık bunu çok aştı bize göre. Bu işi kimyagerlerin ve bilimin ışığında, bitkisel de olsa malzemenin etki ve tepkilerini iyi bilerek, o iyi etkilerin azalmayacağı teknolojik ve hijyenik donanıma sahip üretim tesislerinde bir araya getirmek ve konusuna en uygun ambalajlarda size sunmak gerekiyor.

  Bu nedenle kendimizi BİOTEKNOLOJİK olarak yeniden tanımlamak artık bize daha doğru geliyor.

  Belki bu yolda zamanla ismimizi de güncelleriz, daha bilemiyoruz. Ama sizlerle sürekli ve direkt iletişimde bir marka olarak dönem içinde yaşamakta olduğumuz değişimi paylaşmak istedik.

  Sevgilerimizle,

  Roius Naturals Kurucuları

  Çağla + Ufuk

  Hero Daily Face Moisturizer

  Hero Daily Face Moisturizer

  Roius Naturals, Leke Karşıtı Gençlik İksiri “Hero Daily Face Moisturizer” ile karşınızda! 

  Her cildin ihtiyaçları şüphesiz kendine hastır ama çözüm yolları çoğu zaman aynı yerlerden geçer. Akne sorununuz mu var, kuruluktan mı şikayetçisiniz, bir anda cildiniz aşırı mı yağlanıyor, yoksa o kırışıklıklar mı gözünüze batıyor? Peki o lekelerin artık umutsuz vaka olduğunu mu düşünüyorsunuz? 

  Tüm bu düşüncelerinizi sonlandıracak “Günlük Kahraman”ınız Roius Naturals Hero Daily Face Moisturizer artık her gün yanınızda. 

  Hero Daily, günlük olarak kullanabileceğiniz, su bazlı olmasıyla tüm cilt tipleri ile kolayca uyum sağlayan, iyi ki bu ürün ile tanışmışım diyeceğiniz bir nemlendirici.

  Hero Daily nemlendiricinin içindeki bitkisel antioksidan özler ciltte akne, lekelenme, kırışma gibi birçok probleme neden olan serbest radikallerle savaşır ve cildi aydınlatır. Hyalüronik asitin bitkisel versiyonu olarak geçen nem bombası Salicornia özünün yanı sıra Aloe Vera ve cildin nem tutmasına yardımcı olan pancar ekstraktı ile derinlemesine nemlendirir ve lifting etkisi sağlar. 

  Hero Daily Face Moisturizer’ın star içeriği C Vitamini ise faydası laboratuvar testler ile kanıtlanmış neredeyse her cildin ihtiyaç duyduğu bir aktif içeriktir. C Vitamini cildi aydınlatıyor, lekelerin görünümünü azaltıyor, leke oluşumunu engelliyor ve cildin gençliğinden sorumlu olan Kolajen/Elasten yapısını güçlendirerek cildin sarkmasını ve kırışıklıkları önlüyor. 

  Hero Daily cildi derinlemesine nemlendirir, serbest radikallerin akne ve diğer cilt sorunlarına neden olan etkilerinden korur, kırışma ve sarkmanın önüne geçer, lekelerle savaşır. 

  Hero Daily sizin de cilt bakımı rutininizin vazgeçilmez bir parçası olacak! Satın almak için lütfen tıklayınız!

  SOS Balm

  SOS Balm

  Nasıl ki filmlerde zor anlarda süper kahramanlardan yardım bekliyorlar, Roius Naturals’ın “Süper Natürel” formüllerinden S.O.S Balm da ciltte bir anda ortaya çıkıveren birçok soruna çare oluyor.

  Roius Naturals S.O.S Balm ürününün içeriğindeki tüm bitki ve meyve yağları soğuk pres yöntemi ile elde edilmiştir. Zengin asit yapısı ve güçlü vitaminleri ile cilde yoğun bakım sağlar. İçeriğindeki Hindistan cevizi, ayçiçeği, Shea butter, arnika, frenk üzümü, tamanu, bal mumu, kafur, çay ağacı, nar çekirdeği, nane, sedir ağacı ve limon kabuğu yağı gibi zengin özlerle küçük yara, yanık, iritasyon, pişik, sivilce, kuruluk ve morlukların tedavisini destekler. Kaşıntıları yatıştırmaya, ağrı ve acıyı almaya, yara ve yanıkların üzerinde koruyucu ve besleyici bir tabaka oluşturarak, enflamasyon, bakteri, mikrop ve mantar oluşumundan korumaya yardımcıdır. Hücre yapısını ve cilt dokusunu güçlendirerek iyileşmeyi hızlandırır. Dudak, el, topuk, dirsek ve diz gibi vücutta aşırı kuruyan bölgeleri yoğun nemlendirir ve yumuşatır. Çok amaçlı kullanımı ile Roius Naturals S.O.S Balm, tüm ailenizin her zaman yanında olacak süper bir dosttur! Satın almak için lütfen tıklayınız!

  Roius Naturals SOS Balm Sağlığınıza Zararlı Kimyasallar İçermez:

  Kimyasal Koruyucular, Paraben, Propylene Glycol, Silikon, Petrol türevleri, Sentetik boya, Alkol, Fitalat, Sentetik parfüm, GDO, Parafin, Likit Parafin, Nano Partiküller İÇERMEZ.

  Hero Eyes Vital Eye Cream

  Hero Eyes Vital Eye Cream

  Roius Naturals Hero Serisi Hero Eyes Vital Eye Cream ile genişliyor!  

  Cilt bakımının önemli bir parçası olan göz çevresi için hazırlanan bu ince losyon yapıdaki krem, göz çevresi ile ilgili 3 temel sorunu (mor halkalar, şişlikler ve kırışıklıklar) hedef alır. Yumuşacık, kolay nüfuz eden su bazlı serum/krem arası formu ile ağırlık hissine neden olmadan göz çevresine hızla etki eder, zaman kaybetmeden çalışmaya başlar ve hızlıca sonuç verir. 

  Hero Eyes Vital Eye Cream Göz Çevresindeki Halkaların Giderilmesine Yardımcı Olur! 

  Göz çevresindeki kırmızıdan kahverengi ve mora farklı renklerde olan halkaların en önemli nedenleri; bu bölgede cilt yapısının incelmesine bağlı damarların daha fazla görünmesi, kuruluk, uykusuzluk, hatalı beslenme ve ekran gibi nedenlerle damarların şişerek daha görünür hale gelmesi ve gözü ovuşturmak, makyaj vb. nedenlerle alınan darbelerin yanı sıra güneşin sebep olduğu hiperpigmentasyondur. Hero Eyes Vital Eye Cream’in içindeki özel geliştirilmiş patentli aktif içerik AGH (Alpha Glucosyl Hesperidin) damar yapısını güçlendirir, kan dolaşımını hızlandırır, morarmayı geçirir. Yoğun C Vitamini ve antioksidan özlerle güneş ve darbelerin neden olduğu lekelerle savaşır. 

  Şişliklere Veda Edin!

  Göz çevrenizde bünyesel ve birçok dış faktörden dolayı ödem oluşumu ve şişlikler meydana gelebilir. Hero Eyes; içeriğindeki yoğun nem veren Salicornia ve Aloe Vera, ödemi alan AGH, enflamasyonu engelleyen Frenk üzümü, lavanta, papatya gibi özlerle şişliklerin giderilmesine yardımcı olur. 

  Yaşlanmayı Erteleyin!

  Göz çevresini en yaşlı gösteren nedenlerden biri de kaz ayağı tabir edilen çizgiler ve sarkmalardır. Bunların nedeni erken yaşlanmaya neden olan kolajen ve elastikiyet kaybıdır. İçeriğindeki C Vitamini kolajen yapıyı güçlendirirken doğal lifting etkisi yaparak istemsiz mimikler ile kas hareketlerini azaltan Stevia Rebaudiana aktif içeriği ise kırışık oluşumunun önüne geçmenize yardımcı olur. 

  Roius Naturals Hero Eyes Vital Eye Cream göz çevresi bakımı için hep aradığınız o çok marifetli ürün! 

  Satın almak için lütfen tıklayınız.

  Yaş Gruplarına Göre Ürünün Faydasını Ne Kadar Zamanda Görebiliriz?

  Yaş Gruplarına Göre Ürünün Faydasını Ne Kadar Zamanda Görebiliriz?

  Cilt bakım ürünlerini kullanırken aklımızdaki en önemli sorulardan biri bu: Faydasını ne zaman görmeye başlarım?  

  Öncelikle anında mucize yaratan ürünlere çok da itimat etmediğinizi tahmin ediyoruz. Birkaç tane anında etki gösteren (mesela Hyalüronik asit, çay ağacı yağı, salisilik asit gibi) dışında içeriklerin etki göstermesi zaman alır. Bu da cildimizin farklı gençlikteki hücrelerden oluşan katmanlara sahip olmasından ve hücre döngüsünün yaş ile beraber yavaşlamasından ileri gelir. Mesela bir bebeğin “bebek gibi” bir cilde sahip olmasının nedeni hücre döngüsünün 10-14 gün aralığında olmasıdır. (bu nedenle peelingi öneriyoruz ki hücre döngüsü hızlansın).  

  Ürünler hakkında karara varmadan önce yaş grubunuza göre en az bir hücre döngüsünün tamamlanmasını beklemenizi öneririz. Anında beliren sivilceler de o ürünün aslında işe yaramadığını ya da size uygun olmadığını değil tam tersi yaradığını gösterebilir (altta kaynayan bir enflamasyonu daha hızlı atmanızı sağlamış olabilir bknz: purging). Bir ürünün cildinizi irite ettiğini ya da iyi gelmediğini gösteren en hızlı etki kızarıklık ve kaşıntılardır. Böyle durumlarda bile içeriğe göre karar vermek gerekir. Mesela Retinol ilk başta kızarıklık yapabilir ama iyi etkileri nedeni ile biraz daha sabretmeye değerdir.  

  Bebekler& çocuklar: 10-14 gün

  Ergenlik: 14-28 gün

  20’ler: 24-30 gün

  30’lar: 28-35 gün

  40’lar: 30-42 gün

  50 ve üzeri: 45-84 gün 

  Bu döngüyü hızlandırmak ve hücre gençliğini korumak için bol nemlendirme, C vitamini, Retinol, güçlü antioksidanlar ve AHA asitleri ya da enzim peeling öneririz.