100 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!
0 Sepetim
Sepete eklendi
  Sepetinizde 1 ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Alışverişi Tamamla Alışverişe Devam Et

  Sağlıklı Blog

  Frenk Üzümü Mucizesi İle Tanışın

  Frenk Üzümü Mucizesi İle Tanışın

  Bitkiler mucizevi faydalarını öğrendikçe bizi kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Sağlıklı beslenme kadar cilt bakımında da kullanılan bitkiler arasında özellikle son dönemde en çok meyve asitlerinin faydalarını konuşuyoruz. Kimyasal bazlı cilt bakım ürünleri yerine bitki yağları ve özlerden formülize edilmiş ürünler tercih ediyorsanız siz de yeni yeni faydaları keşfedilen meyve asitlerini yakından takip ediyorsunuzdur. Bu asitler üstün faydalarının yanı sıra cilde kolaylıkla nüfuz edebiliyor. Böylece onarıcı etkilerini hızla göstermeye başlıyor. 

  Hatırlarsanız önceki yıllarda Likopen zengini domates ile tanışmıştık. Sonra narın cilt sağlığı üzerindeki harika etkilerini öğrendik. Hatta antioksidan olgusunu belki de ilk onunla tanıdık.  Önümüzdeki dönemin star içeriği ne diye merak ediyorsanız sizi Frenk Üzümü ile tanıştıralım! 

  Çünkü Frenk üzümü birçok bakımdan benzerleri arasında sıyrılan üstün özelliklere sahip bir meyve. Neden mi? Mesela antioksidan meyveler ailesinde rengi en koyular en zengin içeriğe sahip olanlar olarak bilinir. Bu doğrudur ve buradan yola çıkarak yaban mersini listenin başını çeker. Ama Frenk üzümünde yaban mersinin iki katı civarında antioksidan barınıyor. Şimdi antioksidanların neye yaradığını biraz hatırlayalım. Antioksidanlar, yaşamın en küçük biriminin, hücrelerin sağlığı için çalışıyorlar. Vücutta gezinen zararlı serbest radikalleri yok ederek hücrelerin okside olmasını yani bozulmasını engelliyorlar. Genç kalan hücreler; genç, parlak, gergin, çizgisiz bir cildin temeli demek.

  Bir başka önemli nokta da Frenk üzümünün C Vitamini bakımından çok zengin olması. C Vitaminini çocukluğumuzdan itibaren anti-viral yönü ile biliriz. Eğer soğuk algınlığı ya da grip gibi bir hastalık söz konusuysa bir bardak portakal suyundan daha iyisi yoktur. İşte C Vitamini ile aklımızda bütünleşen portakaldan tam 4 kat daha fazla C Vitamini içeriyor Frenk Üzümü. Peki bunun cildimize ne faydası var derseniz C Vitamini cildin yapı taşlarından proteininin metabolize edilmesini sağlıyor ayrıca kolajen oluşumunu da. Kolajenin cildin gençlik iksiri olduğunu ta 80’li yıllarda öğrenmiştik… 

  Frenk üzümünün içinde bir de ona bu koyu rengi veren antosiyanin isimli pigmentler var. Bu pigmentler de antioksidanlar gibi çalışıyor. Bir taraftan da anti-enflamatuar etkisiyle biliniyor. Enflamasyon cilt için en riskli oluşumlardan biri. Kızarıklık, şişme, yanma, kaşıntılara neden oluyor. Bu oluşumlar ciltte buruşmaya neden oluyor ve kalıcı hasarlar veriyorlar. 

  Frenk üzümünü anlatmaya içindeki GLA isimli Omega 6 yağ asidi ile devam edelim. Bu yağ asidi özellikle kas ve eklem ağrılarında, kasılmalarda kurtarıcı gibi yetişiyor. Ayrıca egzamanın iyileşmesinde de rol oynuyor. 

  Frenk üzümü tüm bunların yanı sıra A, B-1, B-5, B-6 ve E vitaminleri de içeriyor. 

  SOS Balm’ın Star İçeriği Frenk Üzümü! 

  Roius Naturals Sos Balm içinde yoğun miktarda Frenk üzümü bulunuyor. Böylece SOS Balm hem cildin kolajen üretimini arttırarak genç kalmasına yardımcı oluyor. Hem gün boyu çevre kirliliği gibi dış etkenlerin ya da birçok kozmetik ürünün içerisinde bulunan paraben, parfüm, renklendirici gibi zararlı kimyasalların neden olduğu iritasyon ve enflamasyonu gidermeye faydalı (bazen bir ürün kullanırsınız cildiniz anında kabarır ya) hem de herhangi bir yaralanma, yanık, egzama gibi sorunların tedavisi için hücreleri güçlendirerek destekliyor. Ayrıca çarpma, burkulma, eklem - kas ağrısı gibi sorunlara da içindeki GLA ile iyi geliyor. 

  Eğer birçok farklı ürün yerine rafınızda, seyahat çantanızda, güzellik (yoğun gece bakım kremi olarak) ya da ecza dolabınızda tek bir ürün bulunsun isterseniz tüm aileniz için Roius Naturals SOS Balm kullanabilirsiniz.

  Kaşıntılara Karşı En Doğal Yardımcınız SOS Balm!

  Kaşıntılara Karşı En Doğal Yardımcınız SOS Balm!

  Egzama, alerji, anlık kabarma, aşırı kuruluk gibi nedenlerle kaşıntılar zaman zaman hepimizin cildini yorabiliyor. Hele bazı ciltler o kadar hassas ki anında reaksiyon gösterebiliyor ve eğer önü alınmazsa küçük izler bırakan minik yaralar bile oluşabiliyor. 

  Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken cildi yatıştırmak, sonra zarar gören bölgeyi yara ve enflamasyona karşı koruma kalkanı altına almak ve nihayetinde de besleyici&nemlendirici içeriklerle iyileşme sürecine destek olmak. İşte SOS Balm bunun için yaratıldı. 

  Roius Naturals SOS Balm Kaşıntıyı Giderir, Cildi Rahatlatır. 

  Zengin bitkisel formülündeki Arnika ile acıyı giderir, Tamanu ile kaşıntıyı yatıştırır. Çay ağacı yağı ile bakteri oluşumunu azaltır. Yoğun antioksidan Frenk üzümü ile enflamasyon oluşumunu engeller,  hücre yenilenme sürecini başlatır. Balmumu ile hasar gören alanı doğal bir yara bandı gibi korumaya alır. Yoğun besleyici ve nemlendirici ayçiçek, Sheabutter, Hindistan cevizi ve nar çekirdeği yağları ile iyileşmeye yardımcı olur. 

  Bazen Her Cilt Hassaslaşır! 

  Parfüm, paraben, renklendirici, parafin, mineral yağ gibi içerikler zaman zaman normal yapıda ciltlerin bile hassaslaşmasına neden olur. Siz de rutin cilt bakımı uyguladığınız halde neden cildinizde kızarıklık, siyah nokta, kuruluk ve çizgilenme oluşuyor diye merak edersiniz. Halbuki cildiniz bir süredir bu kimyasal içeriklere reaksiyon göstermektedir. Bu nedenle zararlı kimyasallardan uzak, sağlıklı cilt ürünleri kullanmak önemlidir. Böyle dönemlerde onarma amaçlı cildinize kür haline 21 gün boyunca her gece yatmadan, temizleme ardından SOS Balm uygulayın.

  Cildinizde oluşabilecek tüm kızarık ve kaşıntılar ile SOS Balm ile anında önleminizi alın. Roius Naturals SOS Balm’ı organik bitkisel içeriği ile tüm aileniz için iç rahatlığı ile kullanabilirsiniz. *

   

   

  * Lütfen Roius Naturals SOS Balm’ın tüm içeriğini bu linkten inceleyin, herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmayınız.

   

   

  Rouis Naturals SOS Balm Hakkında En Çok Sorduklarınız

  Rouis Naturals SOS Balm Hakkında En Çok Sorduklarınız

  • SOS Balm ne demek, ne için kullanılır?

  SOS Balm, cildinizin SOS verdiği her türlü acil durumda, aşırı kuruluklarda, yanıkta, küçük yara-berelerde, iritasyonlarda, morluklarda kullanılabilir. Organik bileşenlerle hazırlandığı için tüm aileniz, özellikle çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz. Bu balm’ı aynı zamanda cildiniz çok kuru ise, çok kızarıyorsa ve hassaslaşıyorsa yüz nemlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz. 

  • SOS Balm bebeklerde kullanılır mı? Peki Hamilelerde?

  Eğer hamileyseniz ve özellikle vücuduz çok gerildiğinde, cildiniz kuruduğunda iç güvenliği ile kullanabileceğiniz organik bir krem arıyorsanız SOS Balm’ı deneyebilirsiniz. Bebeğinizin içeriğindeki herhangi bir malzemeye alerjisi yoksa yine cildindeki minik egzamalar, pişik ve kuruluklar için SOS Balm tercih edebilirsiniz. Farmakologlar tarafından hazırlanmış özel bitki karışımı ile hem irite olmuş bölgeyi sakinleştirir, bakteri ve mikroplardan korur, arnika ile acısını alır hem de hücre yenileyici özlerle iyileşmesine yardımcı olur. 

  • Bir kavanoz SOS Balm ne kadar süre dayanır?

  Bir kavanoz SOS Balm 50ml’dir. İçerisinde bitkisel yağlar ve özler bulunan bu merhem formülü az miktarlarda kullanılır ve cilde hızlıca nufüz ederek uzun süre etkisini sürdürür. Tüm yüze bir fındık büyüklüğünde ürün kafi gelmektedir. Kimyasal koruyuculardan uzak formülünün ömrü açıldıktan itibaren 1 senedir. 

  • SOS Balm’ın diğer markalardan farkı nedir?

  SOS Balm, organik ürünlere talebin arttığı günümüzde tüm dünyadan organik tarım kaynaklı yüksek kalite hammadde kullanımı, farmakolog tarafından geliştirilen ve laboratuvar testlerine tabii tutulan formülü ve hijyenik üretim tesisinde hazırlanması ile hem amatör bitkisel markalardan hem de seri üretim kimyasal markalardan farklıdır.

  Roius Naturals SOS Balm 3-3-1 Formülü Kuru Cildinizin Kurtarıcısı Olacak

  Roius Naturals SOS Balm 3-3-1 Formülü Kuru Cildinizin Kurtarıcısı Olacak

  Eğer kuru tipte bir cildiniz varsa o zaman kış ayları ya da yaz ayları sizin için ayrı ayrı zorluklarla geçiyordur. Kuru ciltler çoğu zaman kızarır, pul pul dökülür, mat görünür ve üzerine bir de makyaj uyguluyorsanız hayat iyice zorlaşır.

  Bu tip ciltlerde cildi yatıştırmak, kızarıklığını gidermek ve nem sağlamak için SOS Balm’ı kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Çok amaçlı kullanımı ile yara, yanık, egzama, sivilce tedavisinde yardımınıza koşan SOS Balm içerisindeki Hindistan cevizi, ayçiçek, Shea Butter gibi organik bitki yağları ile cildi derinlemesine nemlendiriyor. Balmumu ile bu nemi cilde hapsediyor, antioksidan Frenk üzümü ve nar çekirdeği asitleri ile hücre yapısını güçlendiriyor, kolajen oluşumunu arttırıyor. Tamanu ile cildin elastikiyetini destekleyerek kırışık oluşumuna karşı savaşıyor. Ayrıca tüm bunları yaparken cildin aşırı yağlanmasına izin vermiyor ve siyah nokta oluşumu ile savaşıyor.

  SOS Balm 3-3-1 Formülünü Deneyin!

  SOS Balm’ın yoğun besleyici ve nem deposu bitki karması düzenli kullanım ile cildinizi içten onarır ve kurulukların giderilmesine yardımcı olur. Siz de SOS Balm’ı dönemsel olarak bir kür halinde deneyebilirsiniz. Nasıl mı? 3-3-1 formülü ile. Yani 3 hafta boyunca, haftada 3 defa, günde 1 kere.

  Düzenli kullanım ile cilt sorunlarına ve kuruma problemine karşı cildi içten dışa doğru güçlendiren ve tüm yaş gruplarından güvenle kullanılabilecek SOS Balm, kimyasal içeriklerle geçici iyilik sağlayan, parlatan, gergin hissettiren, hatta çoğu zaman parfümü ile kandıran nemlendiricilerin aksine cildinizde kalıcı sağlık sağlar.

  Küçük Kazaların Süper Kurtarıcısı Geldi: Roius Naturals SOS Balm

  Küçük Kazaların Süper Kurtarıcısı Geldi: Roius Naturals SOS Balm

  SOS Balm kategorisi son yıllarda tüm dünyada yükselen trendler arasında. Bunun en önemli nedenlerinden biri de insanların sadeleşmeye gitmesi. Artık her küçük ihtiyaç için farklı bir ürün ile ne aklımız karışsın istiyoruz ne de raflarımız tıka basa dolsun. Ayrıca tüm ürünlerin bir raf ömrü var. Az az kullanılıp büyük bir bölümü ziyan oluyor maalesef. İşte bu noktada SOS Balm gibi çok fonksiyonel (all-purpose) formüller devreye giriyor.  

  Roius Naturals markasının SOS Balm isimli ürünü de tam böyle bir amaç ile tasarlanmış. Evde, okulda, tatilde, sporda, mutfakta küçük kazalar sonrası meydana gelen minik yara-bere, yanık, kızarıklık, kaşıntı, morluklar için kullanabilirsiniz. Hem de organik tarımdan elde edilen şifalı bitkilerle hazırlanmış; kimyasallar, paraben gibi koruyucular içermiyor. Ürünün formülündeki Frenk üzümü, nar çekirdeği, arnika, Shea Butter, Hindistan cevizi, çay ağacı, nane, kafur ve limon kabuğu gibi değerli özler bir araya gelerek acı, enflamasyon, kaşıntı, aşırı kuruluk, yanık gibi sorunların yatışmasına yardımcı oluyor. Ayrıca bitkilerin antibakteriyel özellikleri ile koruyucu bir katman oluşturuyor. 

  Bu Balm’ı dudak, el, ayak topuğu, dirsek benzeri vücudunuzun çok kuruyan bölgelerini rahatlatmak için kullanabileceğiniz gibi ağrıyan yerlerinize masaj yapmak için de tercih edebilirsiniz. Bazen yazın ya da kış aylarında yüzümüzün çok kuruduğu ve gerildiği dönemler olur; bu zamanlarda gece yatmadan önce nem maskesi olarak kullanabilirsiniz. Organik formülü sabaha kadar yüzünüze nüfuz eder ve yoğun besin takviyesi ile cildin sağlıkla parlamasını sağlar. T-bölgesinde siyah nokta problemi yaşıyorsanız SOS Balm’ın yoğun antioksidan içeren frenk üzümü sizin için çok uygun. Traş sonrası cildiniz bölge bölge kızarıyorsa, saç dipleriniz boyadan sonra hassaslaşıyorsa, bir bir anda çıkıveren küçük kabartılar-sivilceler rahatsız ediyorsa yardımınıza hep SOS Balm koşuyor.  

  Ailecek çıkılan tatillerde hali hazırda yanımıza birçok farklı eşya almamız gerekiyor. Bunların yanı sıra bir de acil durum çantası hazırlıyorsanız o zaman içinde SOS Balm’a da mutlaka yer açın. Organik formülü ile tüm aileniz için güvenle kullanabileceğiniz bu ürün kısa zamanda vazgeçilmeziniz olacak.  

  Roius Naturals SOS Balm satın almak için lütfen tıklayın.