Aktif Rehberi: C Vitamini

Aktif Rehberi: C Vitamini

Roius Naturals Sağlıklı Blog’un yeni yazı serisi "Aktif Rehberi” ile merak ettiğiniz, son dönemde popüler olan ya da her zaman cilt bakımının vazgeçilmezlerinden olan aktif içerikler hakkında bilgi alabilirsiniz. "Aktif Rehberi”nin bu bölümünde konumuz C Vitamini. C Vitamini nedir?  C Vitamininin cilde faydaları nelerdir? Kimler cilt bakımında C vitamini kullanmalı? Kimler cilt bakımında C Vitamini kullanmamalı? C Vitamini hangi içeriklerle beraber kullanılmalı?  C Vitamini hangi içeriklerle yan yana kullanılmamalı? Tüm soruların cevapları bu rehberde! 

Aktif Tipi: Antioksidan 

Genel Faydaları: Serbest radikal hasarından koruma, cilt tonunu dengeleme, leke oluşumunu engelleme ve aydınlatma, kolajen üretimini destekleme

Kimler Kullanmalı: Tüm cilt tipleri için uygundur. Leke problemi, sarkma şikayeti, renk eşitsizlikleri, matlaşma yaşayanlar tercih edebilir. 

Ne Sıklıkta Kullanmalı: Uzmanlar günlük olarak kullanılmasını öneriyor.  

Hangi Aktiflerle Yan yana İyi Çalışır: Tüm antioksidanlarla, E Vitamini ve Ferulik asit ile birlikte daha verimli çalışır. 

Hangi Aktiflerle Yan yana Gelmemeli: Akne konusunda çalışan Benzoyl Peroxide aktifi C Vitaminin çabuk okside olmasına neden olabilir. Hassas cilde sahip olanlar L-Ascorbik asit (saf C Vitamini) yerine daha yumuşak bir türev tercih edebilirler. Aha asit ailesi ile yan yana kullanımı bazı ciltlerde iritasyona neden olabilir. Retinoid ailesi ile beraber kullanılmaz.