SOS Balm Süper Natürel İçerikler

 Hindistan cevizi yağı antibakteriyel ve antifungal’dır. Bu yağ cildiniz için harika bir nemlendiricidir. Ciltteki gözeneklere kolayca nüfuz eder ve derinlemesine tam bir nemlendirme sağlar. Saç gövdesinin içine tüm diğer yağlardan daha iyi nüfuz eder.

Ayçiçek yağı A,D ve E Vitaminleri ile Omega-6 için harika bir kaynaktır. Cildi derinlemesine nemlendirir. E Vitamini serbest radikallerin vücuda verdiği zararlara karşı savaşan güçlü bir antioksidandır. Omega-6 asidi enflamasyon, akne, egzama, atopik dermatit, kızarıklık, iritasyon gibi sorunların azalmasına yardımcı olur.

Shea Butter (Karite) A, E ve F vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Shea Butter içerisindeki yoğun yağ asitleri ve besin kaynakları ile cildin kolajen üretimini destekler ve nemini tutmasına yardımcı olur. UV ışınlarına karşı doğal güneş koruması sağlar. Saç ve cilt bakımında kullanımı çok eskilere dayanan Shea Butter yara bakımındaki süper faydaları sayesinde medikal alanda da sıkça tercih edilmektedir.

Arnica, morarma, burkulma gibi acı, ağrı ve şişmeleri iyileştirmek için kullanılır. Ayrıca kireçlenme ağrısı, kas ve kıkırdak ağrısı için de kullanılır. Enflamasyonları azaltır, ağrıyı alır.

Frenk üzümü içinde GLA ve Omega-3 içeren yoğun antioksidan bir meyvedir. Dermatit, enflamasyon, akne ve bakteri ile savaşır. Sedef tedavisine yardımcı olur. Lazer tedavisi, güneş yanığı, kar ve rüzgar yanığı gibi derinin travmatize olduğu durumlarda kullanılır. Frenk üzümündeki yoğun C Vitamini cildin kolajen yapısını güçlendirir.

Tamanu yağı iritasyon, leke, erken yaşlanma, kırışıklık, enfeksiyon, enflamasyon ve yara tedavisine yardımcı olur. Oleic ve linoleic asitler içerir. İyileşme sürecini hızlandırır.

Balmumu cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Bu bariyer cildi iritasyona neden olan dış etkenlere karşı korurken cildin hava almasına engel olmaz. Balmumunun antiviral, antienflamatuar, antibakteriyel özellikleri sayesinde kurumuş ve çatlamış deri enfeksiyonlardan korunur.

Kafur dolaşım sistemini tetikleyen önemli bir uyarıcıdır. Acı, şişlik ve ödemin iyileşmesine yardımcı olur. Antiseptik, dekonjestan, anestetik ve yatıştırıcı etkileri bulunmaktadır. Kafur aynı zamanda önemli bir haşere kovucudur.

Nar çekirdeği yağının içinde gallic ve ellagic asitleri gibi cildin üst katmanlarındaki hücreleri güçlendiren ve alt katmanlarda hücre yapımını destekleyen önemli antioksidanlar bulunur. Ayrıca içeriğindeki punicic asit ve Omega-5 ile kolajen üretimini destekler.

Nane yağı Omega-3 asidi, demir, magnezyum, kalsiyum, A, C vitaminleri, mineraller, potasyum, manganez ve bakır içerir. Cildi serinleten ve matlığını alarak parlamasına yardımcı olan yapısının yanı sıra leke ve aknelerle savaşır.

Çay Ağacı Yağı antibakteriyel, antiflamatuar, antiviral ve antifungal özelliklere sahip Avustralya’da Melaleuca Alternifolia isimli bir bitkiden elde edilen esansiyel bir yağdır. Akne tedavisi, mantar tedavisi ve egzama gibi atopik rahatsızlıkların tedavisini destekler.

Sedir ağacı yağının kireçlenmeye neden olan enflamasyon üzerinde iyileştirici etkileri vardır. Eklemler ve doku arasında oluşan enflamasyonu gidermeye yardımcı olur böylece rahatsızlık hissini ve ağrıyı alır. Spazmları rahatlatır. Anti-seborik ve antiseptiktir. Doğal bir haşere kovan gibi hareket eder.

Limon kabuğu yağı matlaşan cilde parlaklığını geri kazandırır. Doğal bir detoks ile sıkılaştırıcı olarak çalışarak yorgun görünen ve sarkan cildi toparlamaya yardımcı olur. İçerdiği C vitamini ile önemli bir antioksidandır. Antiseptik özelliği ile farklı cilt sorunlarının özellikle sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur.

Roius Naturals SOS Balm satın almak için lütfen tıklayınız!