ÜCRETSİZ KARGO!
0 Sepetim
Sepete eklendi
  Sepetinizde 1 ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Alışverişi Tamamla Alışverişe Devam Et

  Sağlıklı Blog — sağlıklı cilt bakım ürünleri

  Rouis Naturals SOS Balm Hakkında En Çok Sorduklarınız

  Rouis Naturals SOS Balm Hakkında En Çok Sorduklarınız

  • SOS Balm ne demek, ne için kullanılır?

  SOS Balm, cildinizin SOS verdiği her türlü acil durumda, aşırı kuruluklarda, yanıkta, küçük yara-berelerde, iritasyonlarda, morluklarda kullanılabilir. Organik bileşenlerle hazırlandığı için tüm aileniz, özellikle çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz. Bu balm’ı aynı zamanda cildiniz çok kuru ise, çok kızarıyorsa ve hassaslaşıyorsa yüz nemlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz. 

  • SOS Balm bebeklerde kullanılır mı? Peki Hamilelerde?

  Eğer hamileyseniz ve özellikle vücuduz çok gerildiğinde, cildiniz kuruduğunda iç güvenliği ile kullanabileceğiniz organik bir krem arıyorsanız SOS Balm’ı deneyebilirsiniz. Bebeğinizin içeriğindeki herhangi bir malzemeye alerjisi yoksa yine cildindeki minik egzamalar, pişik ve kuruluklar için SOS Balm tercih edebilirsiniz. Farmakologlar tarafından hazırlanmış özel bitki karışımı ile hem irite olmuş bölgeyi sakinleştirir, bakteri ve mikroplardan korur, arnika ile acısını alır hem de hücre yenileyici özlerle iyileşmesine yardımcı olur. 

  • Bir kavanoz SOS Balm ne kadar süre dayanır?

  Bir kavanoz SOS Balm 50ml’dir. İçerisinde bitkisel yağlar ve özler bulunan bu merhem formülü az miktarlarda kullanılır ve cilde hızlıca nufüz ederek uzun süre etkisini sürdürür. Tüm yüze bir fındık büyüklüğünde ürün kafi gelmektedir. Kimyasal koruyuculardan uzak formülünün ömrü açıldıktan itibaren 1 senedir. 

  • SOS Balm’ın diğer markalardan farkı nedir?

  SOS Balm, organik ürünlere talebin arttığı günümüzde tüm dünyadan organik tarım kaynaklı yüksek kalite hammadde kullanımı, farmakolog tarafından geliştirilen ve laboratuvar testlerine tabii tutulan formülü ve hijyenik üretim tesisinde hazırlanması ile hem amatör bitkisel markalardan hem de seri üretim kimyasal markalardan farklıdır.

  Küçük Kazaların Süper Kurtarıcısı Geldi: Roius Naturals SOS Balm

  Küçük Kazaların Süper Kurtarıcısı Geldi: Roius Naturals SOS Balm

  SOS Balm kategorisi son yıllarda tüm dünyada yükselen trendler arasında. Bunun en önemli nedenlerinden biri de insanların sadeleşmeye gitmesi. Artık her küçük ihtiyaç için farklı bir ürün ile ne aklımız karışsın istiyoruz ne de raflarımız tıka basa dolsun. Ayrıca tüm ürünlerin bir raf ömrü var. Az az kullanılıp büyük bir bölümü ziyan oluyor maalesef. İşte bu noktada SOS Balm gibi çok fonksiyonel (all-purpose) formüller devreye giriyor.  

  Roius Naturals markasının SOS Balm isimli ürünü de tam böyle bir amaç ile tasarlanmış. Evde, okulda, tatilde, sporda, mutfakta küçük kazalar sonrası meydana gelen minik yara-bere, yanık, kızarıklık, kaşıntı, morluklar için kullanabilirsiniz. Hem de organik tarımdan elde edilen şifalı bitkilerle hazırlanmış; kimyasallar, paraben gibi koruyucular içermiyor. Ürünün formülündeki Frenk üzümü, nar çekirdeği, arnika, Shea Butter, Hindistan cevizi, çay ağacı, nane, kafur ve limon kabuğu gibi değerli özler bir araya gelerek acı, enflamasyon, kaşıntı, aşırı kuruluk, yanık gibi sorunların yatışmasına yardımcı oluyor. Ayrıca bitkilerin antibakteriyel özellikleri ile koruyucu bir katman oluşturuyor. 

  Bu Balm’ı dudak, el, ayak topuğu, dirsek benzeri vücudunuzun çok kuruyan bölgelerini rahatlatmak için kullanabileceğiniz gibi ağrıyan yerlerinize masaj yapmak için de tercih edebilirsiniz. Bazen yazın ya da kış aylarında yüzümüzün çok kuruduğu ve gerildiği dönemler olur; bu zamanlarda gece yatmadan önce nem maskesi olarak kullanabilirsiniz. Organik formülü sabaha kadar yüzünüze nüfuz eder ve yoğun besin takviyesi ile cildin sağlıkla parlamasını sağlar. T-bölgesinde siyah nokta problemi yaşıyorsanız SOS Balm’ın yoğun antioksidan içeren frenk üzümü sizin için çok uygun. Traş sonrası cildiniz bölge bölge kızarıyorsa, saç dipleriniz boyadan sonra hassaslaşıyorsa, bir bir anda çıkıveren küçük kabartılar-sivilceler rahatsız ediyorsa yardımınıza hep SOS Balm koşuyor.  

  Ailecek çıkılan tatillerde hali hazırda yanımıza birçok farklı eşya almamız gerekiyor. Bunların yanı sıra bir de acil durum çantası hazırlıyorsanız o zaman içinde SOS Balm’a da mutlaka yer açın. Organik formülü ile tüm aileniz için güvenle kullanabileceğiniz bu ürün kısa zamanda vazgeçilmeziniz olacak.  

  Roius Naturals SOS Balm satın almak için lütfen tıklayın. 

  Tekrar Keşfedilen Mucize: Karbonat

  Tekrar Keşfedilen Mucize: Karbonat

  Bazı kaynaklar karbonatın tarihçesinin milattan önce 1500’lü yıllara kadar uzandığını söylüyor. Sabun yapımında kullanılan karbonat aslında sodyum ve bikarbon iyonları içeren bir nevi tuz. Çok eski çağlardan itibaren temizleme özelliği keşfedilen karbonat antibakteriyel, antimikrobik, antifungal, antiseptik ve anti enflamatuar olma özelliği ile cilt bakımında ve kişisel hijyende vazgeçilmez bir içerik olarak ortaya çıkıyor. 

  Son dönemde günlük hayatta kullandığımız kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin içinde kullanılan ağır kimyasalların vücuda zararı keşfedildikçe, daha doğal ve zararsız içeriklere yönelmeye çalışan sağlığına önem veren tüketiciler bugün deterjandan, cilt temizleyicilerine, diş macunundan deodorantlara kadar karbonatın önemini tekrar keşfettiler. 

  Karbonatın mucizevi özelliği, asidik ortamın PH derecesini arttırarak nötr hale getirmesi. Asidik ortamlar mikropların rahatça yaşamasına ve çoğalmasına uygun bir ortam sunarken nötr hale gelmiş yani “alkali” ortamlar mikrop, bakteri, toksin barındırmaz. Böylece organların daha yüksek kapasite ile daha iyi çalışmalarını sağlar. Aynı zamanda yağların erimesini sağlayan karbonat, ciltteki gözeneklerde yağlanmadan kaynaklanan tıkanıkların olmasını engeller. Yağlanmaların sebep olduğu gözenek üzerindeki kapalı alanda bakteriler çoğalır ve aknelenmeye neden olur. 

  Deodorantlarda kullanılmasının nedeni ise, koltuk altı bölgesindeki bezlerden salgılanan toksin ve bakteri içeren teri “alkali” hale getirerek kokuya neden olmasını önlemek ve yine bu bölgede meydana gelecek birikme kaynaklı tıkanıklarla savaşmaktır. 

  Bugün üzerine övgüler düzülen vücudun PH dengesini sağlamaya yönelik alkali diyetinin de özü olan karbonat, kimyasal maddelerin vücuda yarardan çok zarar veren etkilerinden arınmamız için geri dönmemiz gereken doğanın en mütevazi ama bir o kadar da mucizevi içeriklerinden biridir.  

  Karbonat Schmidt’s Deodorant’ın sağlıklı formülünün en önemli yapı taşlarından biridir. 

  Koltukaltı bakımım için neler yapmalıyım?

  Koltukaltı bakımım için neler yapmalıyım?

  Toplum içinde yaşayan bireyler için koltukaltı ve terleme konusu hakkında konuşmak çoğu zaman utanılacak, ayıp kabul edilen bir şeydir. İlk gençlik yıllarımızdan itibaren koku ve ıslaklık izlerinden sadece utanmayı öğrenerek büyütüldük. Ve maalesef geleneksel deodorantları bize sunanlar reklam kampanyaları ile bu utanma duygusunu desteklediler ve çoğumuz için bir fobiye dönüştürdüler. Böylece daha çok ürün kullanmış olduk. Gün içinde birkaç kere kullandık hatta.  Ama ne kadar çok kullansak da kokuyu sadece kısa bir dönem için perdeleyebildiğimizi gördük. Sonra kimyasalların da “değerli” katkıları ile koku gün içinde artarak geri geldi.  

  Schmidt’s Sağlıklı Blog’da daha önce yayınladığımız bir yazıda koltukaltı bakımı ve sağlıklı hijyen konusunda bazı önerilerimizi paylaşmıştık. 

  Fakat şunları özellikle hatırlamanızı isteriz. Öncelikle lütfen koltukaltınızın çalışmasını önlemeyin. Önüne bariyerler çıkarmayın. Çünkü vücudunuzun sağlık sigortası onlar. Terlediğiniz için utanmak, sağlıklı olduğunuz utanmak kadar saçma. Biraz özenle, ilgiyle ve bazı bakım tüyoları ile koltukaltı ile barışabilirsiniz. Mesela bu bölgeye herhangi bir yöntem ile epilasyon yaptıktan hemen sonra tahriş edici ürünleri direkt uygulamayın. Çünkü koltukaltı derisi zaten oldukça incedir ve çok hassastır. Ayrıca epilasyon sonrası cilt eksfoliye olacağı için gözenekleriniz de normalden fazla açılacaktır. Yani kullandığınız ürünlerin içindeki kimyasallar daha derinlemesine ter bezlerinize ve lenflerinize nüfuz edecektir. Ayrıca alkol cildinizi tahriş edecektir (o hissettiğiniz yanma hissi aslında hiç de sağlıklı değil yani). Koltukaltlarına 10 dakikalık bir dinlenme molası verin ve sonra ürün uygulayın. Ayrıca böylesi hassas bir bölgeyi bakımlı tutmak için daha yumuşak, krem bazlı ürünler tercih etmek sizi rahatlatacaktır. Bir de kıyafetlerinizin koltukaltı bölgesinde beliren sarı lekeler var. Bu lekeler antiperspirantların içindeki aluminyumun ter ile birleşmesinden meydana gelen kimyasal bir tepkimedir. Yani geleneksel deodorantları kullanarak sarı lekelerden kurtulmayı beklemek anlamsız olacaktır. Kimyasallardan uzak, terlemeyi önlemeyen ama sonuçları ile sonuna kadar savaşan, sağlığınızı herşeyin üzerinde tutan ve koltukaltı bölgesinin tahriş olmasını önleyen rahatlatıcı yağlar içeren krem bazlı Schmidt’s Deodorant iç açıcı kokuları ile size destek olmaya hazır!

  Koltukaltı Detoksu Ne Demek?

  Koltukaltı Detoksu Ne Demek?

  Koltukaltına detoks yapmak mı? Belki sağlıklı yaşam konusunda meraklı insanların vücutlarındaki toksinlerden kurtulmak amacı ile böyle bir akımı başlattıklarını duymuşsunuzdur. Ama tam olarak nasıl oluyor? 

  Anafikir geleneksel deodorantların birçok vücuda zararlı kimyasal madde içermesinden ve bu maddelerin özellikle koltukaltı ve lenf bezleri gibi en hasas bölgelerimiz için kesinlikle uygun olmamasından geliyor. Bir de bunu daha komplike hale getirmek için antiperspirant ürünlerin içinde ter bezlerini tıkamak maksadı ile konulmuş alüminyum var. Böylece vücudunuz terleme sayesinde düzenli olarak atması gereken zararlı maddelerden kurtulamayor. Hatta bu zararlı maddeler vücudunuzda depolanmaya başlıyor. İşte koltukaltı detoksu zararlı kimyasallar ve metaller içeren geleneksel deodorantlardan sağlıklı ürünlere ve çözümlere geçişi anlatıyor.  

  Peki koltukaltına detoks yapmak gerçekten işe yarıyor mu? Eğer yarıyorsa, kişinin vücudu bu dönemde nasıl reaksiyonlar gösteriyor? Gelin, vücudumuzun nasıl çalıştığına ve koltukaltı sağlığının önemine yakından bakalım.  

  1. Geleneksel deodorantlar kullanmanın riskleri var mıdır?

  Antiperspirantların riskleri hakkında iki taraf arasında süren tartışmalar ve anlaşmazlıklar olsa da sağlığa uzun dönemli zararları hakkında kesin bir yargıya henüz varılmış değil. Ama bugün her 8 kadından birinin meme kanserine yakalandığı ve bu teşhisler sırasında kansere maruz kalan meme dokusunda aluminyuma rastlandığı düşünülürse temkinli davranarak bu ürünlerin kullanılmamasını önermek yerinde olacaktır. Doktorların meme kanseri teşhisi koydukları hastalarına doğal ürünlere geçmelerini önermesi de bunun bir kanıtı olarak görülebilir. 

  Ama güzel haber antiperspirantları kullanmayı kestiğiniz zaman ter içinde ve ıslak kalacaksınız diye bir kural yok. Schmidt’s Deodorant’ın formülündeki bitkisel bazlı pudralar ıslaklığı anında absorbe eder, yani terleseniz bile vücudunuz kuru kalacaktır. 

         2. Doğal deodorantlara geçtiğiniz zaman neler olacak? 

  Kimyasal içerikli, geleneksel deodorantlardan doğal alternatiflere geçtiğiniz zaman vücudunuzda yaşanan değişimler resmi olarak bilim adamları tarafından henüz tam olarak ortaya konmadı. Ama bu değişimi yaşayan insanların ilk ağızdan deneyimlerini gözlemleyebiliyoruz. Tabii ki insanların metabolizmaları birbirlerinden çok farklı bu nedenle herkesin aynı deneyimi paylaşmasını bekleyemeyiz. Aldığımız geri dönüşlerde çoğu insanın hiçbir farklılık yaşamadıkları yorumunu aldık. Bazı kişiler geçiş sürecinin birkaç gün ya da hafta sürdüğünü rapor ettiler. Sonuç olarak geçiş sürecinin tamamlanması kişinin kendi vücut kimyası ile ilintilidir. 

  Bu geçiş süreci içerisinde aşağında saydığımız bazı değişimler yaşanabilir:

  • Terleme: Teori şöyle işliyor. Ter bezlerinizdeki tıkanıklar açıldığı zaman, tıkanmalar sırasında antiperspirant ürünlerin alüminyum içeriği nedeni ile depolanan ter dışarı salınacaktır. Bu dönemde terleme artmış izlenimi verebilir. 
  • Koku: Gözeneklerinizdeki tıkanıkları gidererek ter bezlerinizdeki aktivitenin artmasını sağladığınızda sisteminizde depolanan toksinlerden de kurtulmaya başlarsınız. Bu da kokuya neden olan birikmiş bakterinin atılmasını sağlar. 
  • Hassasiyet: Vücudunuzda biriken toksinlerin ve bakterilerin lenf bezlerinde salınması ile bazı kişiler hassasiyet yaşayabilir. Çünkü bu materyaller zaten metabolizmanızın tepki gösterdiği ve kurtulmak istediği zararlı maddeleridir. Uzun süre depolanma sonrası yoğun olarak toksin salınmasından gelen hassasiyet detoksun bir etkisi olarak karşılanmalıdır.  

  Belki geçiş süresi boyunca hiçbir uyum zorluğu ile karşılaşmayacaksınız, ama dönemsel olarak ufak değişimler yaşansa bile unutmayın detoks vücut için çok sağlıklı bir deneyimdir. Bu deneyimden elde edeceğiniz en önemli kazanç ise yıllardır kötü kokuya karşı verdiğiniz zorlu savaşın doğal ürüne geçtiğiniz zaman kendi kendine son bulacak olmasıdır.

  Bunun nedeni daha önce kullandığınız antiperspirant ürünlerin vücudunuzun salgıladığı bakteriler karşısında verdiği yetersiz tepkidir. Çünkü alüminyum orta derecede kokuya neden olan “Firmicute” ve “Staphylococcus” isimli bakterileri öldürmek konusunda başarılı olsa da bu sırada kendine geniş bir saha bulan “Actinobacteria” isimli güçlü bakterilere karşı yenik düşmesidir. Asıl kokuya neden olan Actinobacteria’nın, karşı savunmaya maruz kalmadan koltukaltında hakimiyet kurduğunu gözlemleyebiliriz. Yani antiperspirantlara yakından baktıkça doğal alternatiflere geçmenin önemi daha çok anlaşılabiliyor.