Schmidt's Hakkında Çok Sorulanlar!

Schmidt's Hakkında Çok Sorulanlar!

Gerçekten işe yarıyor mu?

Evet! Ödüllü formülümüzü hazırlarken asla ödün vermiyoruz böylece elde edilen sonuç hayatı boyunca kullandığı hiçbir deodoranttan memnun kalmayanlar için bile son derece başarılı oluyor. Schmidt’s ürünlerinde sadece yüksek kalite ham maddeler kullanılmaktadır ve üretim sonrasında performansı kapsamlı olarak test edilmektedir. İç rahatlığı ile söyleyebiliriz ki Schmidts deodorant koltukaltındaki nemi alması ve toksinlerden arındırarak koku oluşumunu kökten çözmesi ile tüm testleri başarı ile geçmektedir!  

Schmidts Deodorant’ı nasıl uygulamalıyım? 

Çok Kolay! Kavanoz deodorantların içinde bulunan spatulaya leblebi büyüklüğünde alıp parmaklarınınz arasında biraz ısıtın ve koltukaltınıza uygulayın. Stick deodorantları ise anlık olarak koltukaltınıza tutup ısıtıp biraz yumuşatarak çok ince bir tabaka olarak koltukaltınıza uygulayın. 

Schmidt’s'in kavanoz ve stick deodorantları arasındaki fark nedir?

Her iki ambalajdaki ürünlerin de ham maddeleri aynıdır fakat uygulama farklılıklarından dolayı formül oranlarında ufak farklılıklar vardır. Tüm Schmidt’s ürünleri natürel, vegan ve cruelty-free formüle sahiptir, sizi tüm gün nem ve koku oluşumundan korur. 

Schmidt’s Deodorant’ların içinde alüminyum ya da benzeri zararlı kimyasallar var mıdır?

Hayır! Ürün formüllerimiz asla alüminyum, paraben, propilen glikol, fitalat, gluten ve sentetik esans barındırmaz.  

Schmidt’s Deodorant bir antiperspirant mıdır? 

Ürünlerimizde vücudun sağlıklı terleme sisteminin işlemesini sağlayan gözeneklerini tıkayan alüminyum kullanmıyoruz bu nedenle Schmidt’s Deodorant teknik olarak antiperspirant olarak tanımlanamaz. Fakat formüllerimizin içinde bulunan bitkisel pudralar nemi çeker. Yani Schmidt’s terlemenizi önlemese de ardından oluşan ıslaklığı giderir ve kendinizi kuru hissetmenizi sağlar. 

Schmidt’s Cruelty Free (hayvanlar üzerinde test yapmayan) bir marka mıdır? 

Kesinlikle! Schmidts Deodorant “Coalition for Consumer Information on Cosmetics” (Leaping Bunny) organizasyonu tarafından Cruelty Free olarak sertifikalandırılmıştır ve Amerikan “Humane Society” oluşumunun hayvanlar üzerinde deneylerin bitmesi adına yürüttüğü kampanyayı desteklemektedir.  

Ürünlerin içinde neler var?  

Lütfen ürünlerin içerikleri hakkında ayrıntılı bilgi için mağazamızı ziyaret ediniz. 

Kavanozlar: Shea yağı, karbonat, arorat nişastası, kakao çekirdeği yağı, esansiyel yağlar, E vitamini. 

Stick’ler: Arorat nişastası, hindistancevizi yağı, balmumu, Shea yağı, karbonat, Jojoba çekirdeği yağı, esansiyel yağlar, E vitamini. 

Deodorant yüksek ısıya maruz kalırsa erir mi?

Ürünlerimizin içinde hiçbir kimyasal sabitleştirici kullanmadığımız için eğer deodorant yüksek ısıya ya da direkt olarak çok güçlü güneş ışığına maruz kalırsa yumuşayabilir ya da eriyebilir. Böyle bir durumda deodorantı normal kıvamına getirmek için önce yumuşayan içeriği spatula yardımı ile karıştırarak içeriğinde oluşabilecek ayrışmaları giderin ve buzdolabında bir süre dinlendirin.

Schmidt’s Deodorant leke yapar mı? 

Son yıllarda deodorantlarla en sık yaşanan sorunlardan biri de kıyafetlerin kolaltı bölgesinde oluşan sarı lekelerdir. Sarı leke, terle antiperspirant deodorantların içeriğinde bulunan alüminyum ve benzeri toksin maddelerin çarpışmasının sonucu oluşan kimyasal bir tepkimedir. Schmidt’s Deodorantlar aluminyum dahil hiçbir kimyasal içermez bu nedenle sarı lekeye neden olmaz. Fakat ilk kullanmaya başladığınız dönem Schmidt’s Deodorant koltuk altınızda önceden biriken toksinlerin de atılmasını sağlayarak bu bölgeyi zehirden arındırır, temizler ve detoksifiye eder. Koltuk atlı detoks olarak adlandırılan bu dönemin uzunluğu kişiden kişiye değişmekle beraber 1 hafta - 15 gün kadar sürebilir. Antiperspirantların vücudunuzda bıraktığı zararlardan arınma olarak değerlendirilmesi gereken bu dönemde sarı leke sorunu az da olsa görülebilir.