Anti Aging

Anti Aging

Bu bölümde #içerikçarşambaları için AntiAging konusuna kısaca bakacağız. Aslında isim olarak #antiaging çok hoşumuza gitmiyor. Yaşlanma çok da karşı durulabilecek bir şey değil ayrıca kabus gibi kaçılacak anti’sini üretmek zorunda olduğumuz bir şey de değil. Yapmak istediğimiz gerçekte güzel yaşlanmak. 

Bunun için kullanabileceğiniz en önemli içerikler

- C Vitamini: Cildin elastikiyetini ve diriliğini korumak için hayati olan Kolajenin sentezlenmesi için önemlidir. Yani kolajen C vitamini olmadan çok da anlam ifade etmiyor. C vitamini ayrıca serbest radikallere karşı koruyor ki onları önceki bir çarşamba konuşmuştuk Antioksidan temasında. 

- SPF: Cildinizi yaz da olsa kış da olsa güneşin zararlı ışınlarından korumazsanız kuruyarak kırışmanın karşısına geçemezsiniz maalesef. 

- Hyalüronik Asit: Bakınız geçen haftaki post. (Şaka, şaka sizi arattırmayacağız) Cildin nem bağlamasını ve nemini korumasını sağlar. 

- A Vitamini/ Retinol: Ciltte yeni hücre oluşumunu destekler. Kolajen üretiminin artmasını sağlar. Çizgi görünümünü yumuşatır. 

Cildinizin sağlıklı ve diri görünümünü korumak için bu içerikleri cilt bakım rutininizden eksik etmeyin. 

SOS Balm A ve C vitaminleri yönünden zengin formülü ile sizin için harika bir gece maskesi olacak! İçerik çarşambalarını kaçırmamak ve önceki postları okumak için #içerikçarşambaları ‘na tıklayın!